معرفی ایده های برتر برای داشتن بهترین باشگاه مشتریان ( قسمت اول )

باشگاه مشتریان یا نرم افزار وفاداری چه مزایایی برای مراکز خرید و مراکزی که خدماتی خاص ارائه می کنند باید داشته باشد تا به بهترین باشگاه مشتریان تبدیل شود؟ نظر شما چیست؟ ما به شما خواهیم گفت که چه مزیت هایی را در برنامه باشگاه وفاداری خود قرار داده ایم تا بهترین باشگاه مشتریان را به شما معرفی کنیم. تبدیل کردن مشتریان به وفاداران برند یا وفاداران یک نرم افزار لویالتی کار ساده ای نیست. در اولین قدم به یک استراتژی قابل پیش بینی و تکرار شدنی نیاز است تا مشتریان جدید شما دوباره برای خرید برگردند. جایگاه برنامه های وفاداری یا ایده های غافل گیر کننده، در خریدهای بعدی که هر کسی را سورپرایز می کند، کجاست.
بهترین باشگاه مشتریان نتیجۀ یک استراتژی بازاریابی است. این استراتژی بازاریابی همان برنامه وفادارسازی مشتری یا برنامه پاداش می باشد که به مشتریان وفاداری که از مشتریان ثابت ما شده اند امتیاز و پاداش های متنوعی اهداء می کند. با دادن این پاداش ها میزان وفاداری نیز افزایش می یابد. آن چه که اهمیت دارد این است که ما تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با ایده هایی جالب و پاداش هایی ارزشمند، بهترین باشگاه مشتریان را راه اندازی کنیم. برنامه پاداش انواع مختلفی دارد و ما این برنامه که شامل ۵ ایدۀ متفاوت است را به شما معرفی می کنیم.* برنامه امتیازدهیبهترین باشگاه مشتریان، باشگاهی است که برنامه امتیازدهی اصولی، برنامه ریزی شده و جذابی را پیاده سازی کرده باشد. با اولین سوالی که در ذهن شماست شروع می کنیم. برنامه امتیازدهی چیست؟ تمامی مراکز خرید یا مراکزی که خدماتی را ارائه می کنند، هنگامی که برنامه باشگاه مشتریان یا نرم افزار وفاداری را تهیه می کنند، دست شان برای نوعی خدمات رسانی جالب، بر اساس میزان خرید یا استفاده از خدمات این مراکز صاحب امتیاز، باز می شود.
یعنی بهترین باشگاه مشتریان این امکان را برای این مراکز (مراکز خرید یا مراکز خدمات رسانی) فراهم می کند تا هنگامی که شما از این مراکز خرید کردید یا از خدمات آن ها استفاده کردید، به شما امتیاز دهد. باشگاه مشتریان مراکز خرید مانند یک کافه رستوران را در نظر بگیرید.


* برنامه پرداخت


بهترین باشگاه مشتریان می تواند برنامه پرداختی متفاوت برای شما تعریف کند. شما همیشه برای پرداخت کالایی که خریداری می کنید یا خدماتی که استفاده می کنید یا پول نقد پرداخت می کنید یا از کارت های عابر بانک استفاده می کنید. بسیاری از مراکز خرید یا خدماتی می توانند توسط بهترین باشگاه مشتریان یک برنامه متفاوتی به شما پیشنهاد دهند تا از آن طریق پرداخت های خود را انجام دهید. مثلاً فرض کنید شما بیمار دندانپزشک های ما هستید و باید مرتب طی مدتی شاید حتی تا یک سال به دندانپزشکان ما مراجعه کنید. بهترین باشگاه مشتریان دندانپزشکان ما می تواند برای شما در نرم افزار وفاداری، برای شما به عنوان بیمار دندانپزشک یک کیف پول تعریف کند که قابل شارژ می باشد. مثلاً شما در اولین مراجعه خود به دندانپزشکان ما که از بهترین باشگاه مشتریان ما بهره مند هستند، کیف پول خود را تا یک میلیون تومان شارژ می کنید. به این ترتیب رویدادهای جالب و مفهوم وفاداری به درستی در این جا تعریف می شود.
صدالبته که ایده های باشگاه وفاداری بیش از این حرف هاست. در مقاله های آتی به چندین ایده مناسب برای ایجاد بهترین باشگاه مشتریان پرداخته می شود.


پیشنهاد میکنیم از مقاله معرفی ایده های برتر برای داشتن بهترین باشگ مشتریان(قسمت دوم) دیدن کنید.
 

نرم افزار باشگاه مشتریان

 

خرید نرم افزار باشگاه مشتریان

 

کش بک نقدی

 

پاداش نقدی خرید