ردکردن این

12راهکار برای جذب مشتری و افزایش فروش در کوتاه ترین مدت

باشگاه مشتریان فراصدر

تکنیک های موثر جذب مشتری و افزایش فروش

جذب مشتری و افزایش فروش جزو اولین و مهم ترین دغدغه های موجود برای صاحب هر کسب و کار آنلاینی اعم از نوپا و یا قدیمی می باشد. از اصلی ترین و مهم ترین این دغدغه ها می توان به افزایش فروش و جذب مشتری اشاره کرد که برای رفع این نوع دغدغه، راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد.
در مقاله زیر تعدادی راهکار جهت افزایش فروش به شما عزیزان ارائه می دهیم که اگر بصورت صحیح، آنها را در صنعت کاری خود اعمال کنید می توانید با اطمینان خاطر در مسیر موفقیت کسب و کار تان قدم بردارید.

 

1. ارسال کردن ایمیل به مشتریان قدیمی و جدید:

از آنجایی که مشتریان مهمترین قسمت موجود در هر کسب و کاری هستند بنابراین شما می توانید با خوش حال کردن آنها، کسب و کار خود را رونق دهید. در تیجه افزایش فروش داشته باشید.

برای این کار کافی است در هفته تنها چند ساعت از وقت خود را به آنها اختصاص دهید و با ارسال یک ایمیل از انها بابت خریدی که انجام دادند تشکر کنید یا پیشنهادها و آفرهای جدید خود را برای آنها ارسال کنید. فراموش نکنید که بهترین نوع تبلیغ برای کسب و کار شما مشتریان وفادارتان می باشند.
مشتریان بالقوه همانند مشتریان بالفعل دارای اهمیت می باشند و باید به آنها توجه داشته باشید برای تبدیل کردن آنها به مشتریان بالفعل تلاش کنید و وقت بیشتری را صرف کنید و با ارائه کردن خدمات ویژه مناسب و مخصوص به این نوع مشتریان، آنها را تحریک به خرید از کسب و کار خود بکنید.
این ها روشی مناسب برای جذب مشتریان جدید و همچنین افزایش فروش شما هستند.

2. راه اندازی کردن وبلاگ:

یکی از راه های مناسب برای گسترش کسب و کارها و همچنین افزایش فروش، وبلاگ نویسی است که در دنیای پیشرفته امروز بسیار موثر است زیرا زمانی که یک مشتری قصد خرید کردن، کالا یا خدماتی داشته باشد اصولا قبل از خرید در مورد آن محصول 3 بار سرچ می کند تا اطلاعات کاملی پیدا کنند بعد اقدام به خرید می کنند.

3. فعالیت در شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی راهی مناسب برای تبلیغ کردن محصولات و خدمات کسب و کارها هستند و حتما باید حداقل در یکی از آنها فعال باشید. درصورتی که حداقل در یکی از آنها عضو و فعال نیستید حتما در یکی از انها ثبت نام کنید که این امر بسیار ضروری می باشد زیرا شما می توانید با به اشتراک گذاشتن محصولات و خدمات خود شاهد افزایش فروش، جذب مشتری و وفادار کردن مشتریان خود باشید.

4. بررسی کردن نیازهای مشتری:

مناسب ترین راهکار برای ایجاد رضایت در مشتری و وفادار کردن آنها این است که نیازهای مشتریان خود را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنید. مثلا بررسی کنید که مشتریان قدیمی و فعلی کسب و کار شما بیشتر کدام صفات یا محصولات ‌تان را دوست دارند. این کار را می توانید با صحبت کردن با آماده کردن نظر سنجی انجام دهید.

5. ارائه دادن طرح های تخفیفی و پیشنهادی:

این روش یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد تعامل بیشتر با مشتری در شبکه های مجازی و فروشگاه های سنتی می باشد که منجربه افزایش فروش و جذب مشتری می شود برای این کار کافی است به مشتریان خود تخفیف و امتیازاتی بدهید.مثلا به کسانی که بصورت اینترنتی خرید می کنند امتیاز مخصوصی بدهید و یا با دادن تخفیف خاصی آنها را تشویق به دیدن کسب و کار اینترنتی خود بکنید. همچنین برای این کار می توانید از پیامک های تبلیغاتی و یا ایمیل های تبلیغاتی نیز کمک بگیرید.

6. بصورت اینترنتی تبلیغ کنید:

یکی دیگر از روش های موثر جهت افزایش فروش و وفادار کردن مشتریان قدیمی داشتن تبلیغات اینترنتی است. برای انجام این کار می توانید بصورت مستقیم و یا با ایجاد کردن یک ریپورتاژ خبری تبلیغ کنید. ولی بهترین راهکار برای تمامی کسب و کارها مخصوصا کسب و کارهای سنتی راه اندازی یک وب سایت یا یک نرم افزار باشگاه مشتریان است. ضمنا ریپورتاژ خبری یا تبلیغ اینترنتی خود را در وب سایت های پر بازدید کننده منتشر کنید تا بازدید کننده بیشتری داشته باشد.

7. همکاری کردن با سایر کسب و کارهای مرتبط:

می توانید با همکاری کردن با مالکین کسب و کارهای اینترنتی مرتبط، مشتری بیشتری را جذب و فروش خود را افزایش دهید. برای این کار کافی است به مشتریان آنها هدیه و تخفیفاتی بدهید. در این مرحله باید بسیار توجه کنید تا کسب و کاری که قرار است با شما همکاری کند با کسب و کار مشابه شما یا همان رقبای کاری تان همکاری نکند.

8. در رویداد ها شرکت کنید:

در رویدادهای مربوط به کسب و کار خود شرکت کنید که این کار، یک راهکار ایده‌آل برای برقرار کردن ارتباطی موثر با مشتریان جدید و دیگر صاحبان کسب و کارهای موجود در زمینه شغلی خودتان می باشد. علاوه بر این می توانید چیزهای جدیدی را در این فرآیند یاد بگیرید و از انها برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید.

9. برگزاری کارگاه آموزشی:

دانش و اطلاعات خود را برای مشتریان تان و سایر کسب و کارها به اشتراک بگذارید شما می توانید برای انجام دادن این کار بصورت اینترنتی کلاس های آموزشی برگزار کنید و به بازدید کنندگان خود اجازه دهید که نظرات شان را دراین مورد با شما درمیان بگذارند.

10. لایو بگیرید و در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید:

شما میتوانید با لایو گرفتن هرانچه را که می خواهید با مشتریان تان در میان بگذارید این کار نه تنها یک تولید محتوا نیست بلکه یک روش موثر در تبلیغات هم است همچنین به مشتریان تان این امکان را می دهید تا با محیط کسب و کارتان آشنا شوند.

11. به روز باشید:

همیشه سعی کنید اطلاعات مربوط به کسب و کار خود نظیر شماره تماس، آدرس های اینترنتی و … را بروز رسانی کنید تا مشتریان به راحتی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. اینکه شما همیشه در دسترس مشتریان باشید برای آنها بسیار خوش آیند می باشد و خود یک راه برای افزایش رضایت مشتری است.

12.راه اندازی باشگاه مشتریان:

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد موثرترین روش در جذب مشتری و افزایش فروش  اینجا کلیک کنید

کلام آخر:

برای اینکه کسب و کارتان همیشه رونق داشته باشد و پیشرفت کند؛ راهکارها و روش های جذب و حفظ مشتری را به برنامه ثابت کار خود تبدیل کنید. و با استفاده از روش ها و نرم افزارهای مناسب همیشه و همه جا در دسترس مشتریان تان باشید و کاری کنید که مشتری هروقت به خدمات یا محصولی نیاز پیدا کرد اولین چیزی که به ذهنش خطور می کند شما و کسب و کارتان باشید.
در مقاله بالا راهکارهای افزایش فروش را برای شما عزیزان شرح دادیم و انجام دادن آنها بدون داشتن نرم افزار خاصی، وقت گیر و سخت است به همین دلیل ما به شما نرم افزار باشگاه مشتریان را معرفی می کنیم تا با استفاده از تکنیک ها و راهکارهای آن به راحتی بتوانید فروش خود را افزایش و مشتریان جدیدی را جذب کنید.

نرم افزار باشگاه مشتریان فراصدر راهکاری مناسب برای افزایش فروش است .که شما عزیزان می توانید با راه اندازی کردن آن برای کسب و کارتان مشتریان جدیدی را جذب کنید و مشتریان قدیمی خود را وفادار سازید که این ها به خودی خود باعث افزایش فروش می شوند.

خوشحال میشویم از اینکه نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در print
Print