ردکردن این

باشگاه مشتریان چیست و چرا راه اندازی آن برای کسب و کارها ضرروری است؟

چرا باشگاه مشتریان برای کسب و کارها ضروری است؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دوران محصول محوری پایان و دوران مشتری محوری شروع شده است. این امر یعنی مناسب بودن قیمت، بالا بودن کیفیت کالا و خدمات و یا نوع برخورد با مشتری دیگر در موفقیت یک کسب و کار تاثیر آن چنانی ندارد.

 اگر می خواهید در کسب کار خود موفقیت کسب کنید و فروش خود را افزایش دهید باید بیشترین تمرکز خود را بر روی مشتری قرار دهید برای این امر باید بتوانید نیازها و علاقه مندی مشتریان خود را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنید.

 به عبارت دیگر باید بتوانید همه خدمات خود را برای هر مشتری شخصی سازی کنید که عملی کردن چنین کاری بصورت سنتی و یا دستی امکان پذیر نیست.

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار برای رسیدن به پیشرفت باید رفتار مشتریان خود را بر اساس تعداد دفعات مراجعه، فاصله مابین هر مراجعه، مدت زمانی که از آخرین خرید هر مشتری می گذرد، مبلغ خرید هر مشتری در هربار خرید، کالا و خدماتی که مشتری دریافت می کند و … را زیر محاسبه کنید.

 تا با استفاده از نتایج بدست آمده بتوانید فروش خود را افزایش داده و مشتریان قدیمی خود را وفادار کنید. که این کار بدون داشتن سامانه و نرم افزار مخصوص، بسیار سخت و دشوار بوده و حتی در بعضی از موارد هم امکان پذیر نخواهد بود.

صاحبان کسب و کارها می توانند با راه اندازی نرم افزار باشگاه مشتریان فراصدر تمامی موارد ذکر شده را بصورت هوشمند و اتوماتیک انجام دهند.

 همچنین شما عزیزان می توانید برای شناخت دقیق و کامل تر نرم افزار باشگاه مشتریان فراصدر، مقالات مربوط به امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان که از همین وب سایت منتشر شده را مطالعه نمایید.

اکنون در مقاله زیر قصد داریم برای شما عزیزان توضیح دهیم که چرا راه اندازی باشگاه مشتریان برای کسب و کارها امری ضرروری و واجب است. بنابراین با ما همراه باشید.

باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان چیست؟

نرم افزار باشگاه مشتریان مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها با هدف افزایش فروش از طریق وفادارسازی و جذب مشتری جدید است و استراتژی این نرم افزار را با توجه به نوع کسب و کار و هدف شما از راه اندازی آن مشخص می شود.

باشگاه مشتریان؛ با استفاده از سیاست و تکنیک های خاص مشتریان را به خرید مجدد از وب سایت ها و یا فروشگاه هایی که قبلا از آنها خرید کرده اند ترغیب می کند. به عنوان مثال نرم افزار باشگاه مشتریان برای ثبت نام مشتریان درآن؛ تخفیف و یا امتیاز ویژه ای درنظر می گیرد.

ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان برای کسب و کارها:

با توجه به اینکه در دنیای امروز رقابت ها افزایش پیدا کرده؛ کسب و کارها برای جذب و وفادار سازی مشتریان باید از استراتژی های بازاریابی و فروش استفاده کنند. نرم افزار باشگاه مشتریان برای مدیریت ارتباط با مشتری با هدف افزایش فروش و حفظ مشتریان جدید و قدیم طراحی و اجرا می شود.

اکنون می خواهیم 4 ضررورت راه اندازی باشگاه مشتریان فراصدر برای کسب و کارها را بگوییم:

با راه اندازی باشگاه مشتریان می توانید:

   1- در کسب و کار خود مشتریان جدید را جذب و مشتریان بالفعل را وفادار کنید.
   وفادار کردن مشتریان بالفعل مهمترین هدف باشگاه مشتریان است که این امر با استفاده از امکانات موجود در     باشگاه نظیر سیستم امتیازدهی، اعتباردهی، تخفیف، برگزاری قرعه کشی و … انجام می شود.

   2- از نظر مشتریان در مورد کسب و کارتان اطلاع پیدا کنید.
   با طراحی و اجرای یک نظرسنجی می توانید از نظر مشتریان درمورد کسب و کارتان اطلاع پیدا کنید و طبق نظریه     آنها در راستای پیشرفت و موفقیت کسب و کار اقدام نمایید.

   3- با استفاده از استراتژی های باشگاه مشتریان، رفتار مشتریان را تحلیل کنید.
   با این امکان می توانید از نیازها و سلایق مشتریان خود آگاهی پیدا کنید و برای اینکه مشتریان تان را راضی نگه     دارید طبق سلایق آنها جلو بروید.

   4- هزینه های کسب و کارتان را کاهش دهید.
   راه اندازی باشگاه مشتریان باعث می شود احساس نیاز به تبلیغات از راه های دیگر در مدیر کسب و کار کاهش     پیدا کند. همچنین خیلی از موارد موجود در نرم افزار بصورت اتوماتیک و به آسانی انجام می شود که این امر          باعث کاهش تعداد و هزینه نیروی انسانی می شود.

کلام آخر:

در مقاله فوق؛ ابتدا باشگاه مشتریان را تعریف سپس توضیح دادیم که چرا راه اندازی آن برای هر کسب و کاری ضرروری است. امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد و برای راه اندازی آن اقدام نمایید.
خوشحال می شویم از اینکه نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در print
Print