قبل
بعدی
لایسنس ها

      یکی از مهمترین عواملی که موجب ایجاد سردرگمی صاحبان کسب و کار در خرید نرم افزار باشگاه مشتریان می شود، تفاوت میان نرم افزار باشگاه مشتریان و لایسنس آن(خدمات) می باشد. نرم افزار باشگاه مشتریان و لایسنس آن، براساس کارآمد های خود، تفاوت های زیادی دارند که در ادامه ، به برخی از آن ها می پردازیم:

نرم افزار باشگاه مشتریان، برنامه ای محسوب می شود که براساس نیاز های عمومی و پیش فرض مختلفی ایجاد شده و به فروش می رسد: درصورتی که لایسنس نرم افزار باشگاه مشتریان(سرویس باشگاه مشتریان) براساس ماژولار و پارامتریک ارائه شده است. همچنین به صورت پیوسته درحال ارتقا یافتن و توسعه می باشد.


      کسانی که اقدام به خرید نرم افزار باشگاه مشتریان می نمایند، ابتدا باید آن را روی رایانه ی خود نصب کنند تا بتوانند از امکانات آن، بهره مند شوند. در صورتی که لایسنس باشگاه مشتریان، روی سرویس ابری راه اندازه می گردد و تنها ابزارهای عملیاتی آن روی رایانه نصب می شوند. از این رو محدودیتی در زمینه ی ارائه ی خدمات ندارد و به طور مثال خدماتی همچون نظر سنجی، پنل های ارسال پیامک و ….می توانند به راحتی به سرویس لایسنس یا سرویس باشگاه مشتریان متصل شده و قابل استفاده گردند.
شرکت های فروش نرم افزار باشگاه مشتریان تنها وظیفه ی پشتیبانی را، در صورتیکه خریدار هزینه ی سالیانه ی آن را پرداخت نماید به عهده خواهند گرفت: در صورتی که عملیاتی همچون پشتیبانی، خدمات جانبی و مشاوره باشگاه مشتریان، از وظایف ارائه کننده ی سرویس باشگاه مشتریان محسوب می گردد.


       امنیت نرم افزار باشگاه مشتریان به عهده ی خریدار بوده و در صورتی که نرم افزار راروی رایانه نصب نموده و پس از آن مشکلی بروز دهد ، امکان حذف و از دست رفتن تمامی اطلاعات وجود خواهد داشت: در صورتی که وظیفه ی امنیت، حفظ اطلاعات و تهیه ی نسخه ی پشتیبان از وظایف شرکت ارائه دهنده ی سرویس باشگاه مشتریان محسوب می شود و در صورتی که هرگونه مشکلی روی سیستم ایجاد گردد، قابلیت اجرا شدن رویس باشگاه مشتریان روی سیستم های دیگر امکان پذیر خواهد بود.

کلام آخر:

بهتر است بدانید عنوان نرم افزار باشگاه مشتریان، به طور کلی و عمومی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از این رو برای تشخیص اینکه خدمات ارائه شده از سمت نرم افزار باشگاه مشتریان است یا سرویس باشگاه مشتریان، باید از شرکت ارائه دهنده بخواهید تمامی جزئیات را در اختیارتان قرار دهند. 

تماس باما